Karaköy

Beyoğlu’nun Karaköy bölgesi son yıllarda yeme-içme ve eğlence yaşamında İstanbul’da başrolü almış durumda.

Bu değişim Karaköy’de yer alan birçok eski tarihi binanın yeniden restore edilmesine neden olurken, bu binaların yeni yüzleriyle de İstanbul’un modern kent yaşamında yerlerini fazlasıyla almış durumdalar.

19. yüzyılda Balıklı Rum Hastanesi olarak faaliyet gösteren, bugün dünyaca ünlü SBE Group’un yeni zincir oteli “10 Karaköy İstanbul”un bulunduğu bina; yenilen yüzü, huzurlu iç mimarisi ve “BahaneOn10” adlı yeme-içme mekanıyla güzel vakit geçirmek isteyenlerin yeni adresi konumunda.

YENİ NESİL RAKI-MEZE KONSEPTİ BAHANEON10’DA

10 Karaköy İstanbul, adını kapı numarasının “10” oluşundan alıyor. BahaneOn10’da da aynı kelime oyunu yapılmış.

BahaneOn10, otelin üst katında yer alan, Tarihi Yarımada ve Haliç manzarasına sahip bir yeme-içme mekanı.

Konsept olarak, topraklarımızın vazgeçilmez yeme-içme ikilisi “rakı-meze”yi yeni nesil bir gastronomi anlayışlıyla sunarken, önemli bir rakı çeşidini de menüsünde barındırıyor.

Bilinen mezelerin farklı dokunuşlarda sunulduğu ve mekana özel mezelerin de yer aldığı menü, az ve öz bir meze ve ara sıcak seçkisi sunuyor.

Klasik, pancarlı ve ıspanaklı humus üçlemesi, Girit ezmesi, avokadolu karides, fava, vişneli yaprak sarma, tarator, barbunya pilaki, şakşuka gibi birbirinden eşsiz mezelere, kalamar dolması, ciğer tempura, falafel, mücver, meze bahane gibi birbirinden leziz ve farklı arasıcaklar eşlik ediyor. Genel itibariyle Ege, Ermeni ve Ortadoğu’un meze ve arasıcak anlayışı BahaneOn10’un mutfağına hakim. Alanında önemli şeflerin bu mezelere dokunuşları fark yaratıyor.

BahaneON10’da rakı-meze konseptine dışına çıkmadan, alternatif olarak da yine az ve öz anlayışı içinde günün balığı, ev yapımı ızgara köfte, balık yahnisi gibi ana yemek menüsüyle de misafirlerinde alternatif sunuyor.

Karaköy

Karaköy

Karaköy

HARİKA BİR ŞARAP MENÜSÜ BAHANEON10’DA

BahaneON10, rakı-meze anlayışı içinde önemli bir şarap menüsüne de yer alıyor. Türkiye ve dünyanın önemli şarap bölgelerinden kırmızı, beyaz ve rose şaraplarının en leziz olanları mekanın şarap menüsünde.

GÜZEL BİR MEKANDA, HARİKA LEZZETLER

BahaneON10, sky terası, manzarası, harika lezzetleri eşsiz bir gece keyfi sunuyor. Özel organizasyonlarınızda 40-45 kişiye kadar ağırlama kapasitesine sahip mekan, unutmayacağınız bir gecenin adresi olarak Karaköy’de sizleri bekliyor.

Karaköy

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like