Akdeniz Turizm Forumu'nun en prestijli ödülü Murat Ersoy'a - Haber İstanbul
Güncel

Akdeniz Turizm Forumu’nun en prestijli ödülü Murat Ersoy’a

Murat Ersoy

Akdeniz turizminin sürdürülebilir olmasını teşvik eden Akdeniz Turizm Vakfı’nın Malta’da düzenlediği Akdeniz Turizm Forumu’nda Atlasglobal Yönetim Kurulu ve Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy, forumun en prestijli ödülüne layık görüldü.

Akdeniz ülkelerinin turizm sektöründeki nabzını tutan, 33 ülkeden 1.500 katılımcıyı ağırlayan 4. Akdeniz Turizm Forumu, 16-17 Mart tarihleri arasında Malta’da gerçekleştirildi. Akdeniz Turizm Vakfı liderliğinde bu yıl birinci 6 aylık dönem AB Başkanlığı’nı yapacak olan Malta Başbakanı’nın ev sahipliğinde yapılan foruma, Akdeniz ülkelerinin turizm bakanları, otel ve restoran federasyonlarının başkanları, otel zinciri sahipleri, yatırımcılar, AB temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, turizm sektörünün önde gelen isimleri ve basın mensupları katıldı. Bu yıl “The Mediterranean Hot – Hospitality of Tomorrow” teması ile gerçekleşen forum bünyesinde panel, ana oturum konuşmacıları ve paralel oturumlarla Akdeniz turizminin geleceği ve yatırımcıları gelecekte bekleyen riskler tartışıldı.

DİREK UÇUŞLARLA HEDEF PAZARLARA KESİNTİSİZ UÇUŞ AĞI…

Foruma Türkiye adına katılan isimler arasında yer alan ve konuşma yapan Atlasglobal Yönetim Kurulu ve TYD Başkanı Murat Ersoy, konuşmasında turizmde krizleri ve dalgalanmaları en hafif şekilde atlatmanın yolunun, pazarlamada toptancılıktan perakendeciliğe geçiş ile mümkün olduğunun ve perakendecilikte en önemli unsurun, direk uçuşlarla hedef pazarlara kesintisiz uçuş ağı ile bağlanmakla sağlanabileceğinin altını çizdi. Konuşmasına Trip Advisor, Booking.com gibi internet portallarının kriz dönemlerinde sektöre destek vermek yerine krizi fırsata çevirebilmek için otellerden yüzde 50’ye ulaşan komisyonlar aldıklarını ve bu nedenle işletmelerin çok zor durumda kalabildiklerini söyleyerek devam eden Ersoy, bu amaçla ülkelerin kendi ulusal portallarını oluşturmalarının gerekliliğini vurguladı ve TYD’nin Türkiye’de dijital portal modellemesinden bahsetti.

Murat Ersoy

ÖDÜLÜNÜ MALTA CUMHURBAŞKANI’NDAN ALDI…

Forum çerçevesinde gerçekleştirilen ve Malta Cumhurbaşkanı Marie Louise Coleiro Preca ile Malta Başbakanı Joseph Muscat’ın da katıldığı ödül töreninde, Atlasglobal Yönetim Kurulu ve TYD Başkanı Murat Ersoy’a “dünya turizmini geliştirmek üzere yaptığı yatırımlar ve çalışmalar” için forumun en önemli ödülü “The Mediterranean Tourism Great Sea Award” verildi. Aynı zamanda “Havacılık, Tur Operasyonu ve Otelcilik” hizmetlerinde sağlamış olduğu yenilikçi örnek çalışmalar ve misafirperverlik anlayışında Akdeniz turizmine yapmış olduğu katkılardan dolayı da ödüle layık görülen Murat Ersoy, ödülünü Malta Cumhurbaşkanı Marie Louise Coleiro Preca’nın elinden aldı.

Murat Ersoy’u ilk kutlayanlar, Akdeniz Turizm Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Barbaros Kon, FIJET Türkiye Başkanı Delal Atamdede ve Malta Turizm Bakanı Dr. Edward Zammit Lewis oldu…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like