Etkinlikler

Atatürk’ün İzinde 100. Yıl Kutlamaları

100. Yıl Kutlamaları

Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yıl kutlamaları büyük bir coşkuya sahne oluyor.

Şişli Belediyesi 15 Mayıs Çarşamba günü “Milli Mücadele’de İlk Adım” buluşması düzenliyor. Şişli’deki Atatürk Evi önünde gerçekleştirilecek buluşmaya İstanbul Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu ve Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin katılacak.

Bu büyük mücadelenin ülkemiz için gurur kaynağı olduğunu belirten Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin konuya ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Mustafa Kemal ve arkadaşları milli mücadelenin ilk ateşini Şişli’deki bu evde yaktı. 19 Mayıs’ın 100. yıl dönümünde bütün komşularımızı Atatürk Evi önünde gerçekleştireceğimiz İlk Adım buluşmasına davet ediyorum. Bayraklarımızla, meşalelerimizle 19 Mayıs coşkusunu hep beraber yaşayalım.”

100. Yıl Kutlamaları

MİLLİ MÜCADELE’DE İLK ADIM 100 YIL ÖNCE ŞİŞLİ’DE ATILDI…

Mondros Anlaşması’ndan sonra İstanbul’a dönen Mustafa Kemal 16 Mayıs 1919’a kadar Şişli Halaskargazi Caddesi’nde bulunan Atatürk Evi’nde kaldı. Diğer adı İnkilap Müzesi olan Atatürk Evi’nde Mustafa Kemal ve arkadaşları geleceğe yönelik çok önemli kararlar aldı. Evin girişinde “Atatürk vatanın kurtuluşunu 1919 senesinde bu evde hazırladı” yazısı yer alıyor.

Program:

  • Tarih: 15 Mayıs 2019, Çarşamba
  • Saat: 23.30
  • ADRES: Atatürk Evi Önü (Halaskargazi Cad. No: 140 ŞİŞLİ)

Konuşmacılar:

  • Şişli Belediye Başkanı Sayın Muammer KESKİN
  • İstanbul Belediye Başkan Adayı Sayın Ekrem İMAMOĞLU

Hediye Takdimi:

Prof. Dr. Zahit BÜYÜKİŞLEYEN tarafından yapılmış Atatürk’ün Samsun’a çıkışını simgeleyen resmin Ekrem İMAMOĞLU’na takdimi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like