Dünya etkinlik sektörü İstanbul’da buluşacak

by Kadir Toprakkaya

Bea World Festival (Uluslararası Etkinlik ve İletişim Festivali), dünya etkinlik sektörünün en iyilerini bir araya getiren, en yaratıcı etkinliklerin, örnek uygulamaların, sıradışı fikirlerin sergilendiği ve ödüllendirildiği bir etkinlik olarak dikkat çekiyor. İtalyan ADC Group tarafından ilki 2006 yılında Milano’da Best Events Awards olarak düzenlenen etkinlik, 2017 yılından bu yana Bea World Festival adını alarak dünyaya açıldı. Portekiz’in Coimbra şehrinde 24 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşen 13. Bea World Festival ödül töreninde, Kasım 2019’da festivale ev sahipliği yapacak şehrin İstanbul olduğu açıklandı.

istanbul

ETKİNLİK OSCAR’LARI SAHİPLERİNİ BULDU

13.’sü Portekiz’in Coimbra şehrinde gerçekleşen Bea World Festival’de, 28’den fazla ülkeden 600’ü aşkın etkinlik ajans yöneticisi, şirket etkinlik direktörü, etkinlik sektör kuruluşlarının yönetim kurulu üyeleri ve basın mensuplarının katılımıyla bu yılın etkinlik Oscar’ları niteliğindeki “The Best Event Award” ve “The Best Location Award” ile birlikte 15 farklı kategoride ödül sahiplerini buldu. The Bea World Grand Prix 2018 Ödülü’nü, Hindistan’dan Laqshya Live Experiences şirketinin Google için hazırladığı “Google Home Training” projesi alırken, Türkiye’den Yolculuk Atölyesi de Vodafone için hazırladığı “Coding Tomorrow” adlı projeleri ile Roadshow kategorisinde birincilik ödülünü aldı.

İSTANBUL, ETKİNLİK SEKTÖRÜNÜN ÖNDE GELEN OYUNCULARINI AĞIRLAYACAK

Bu yılki yarışmanın derece alanları ile birlikte 2019’da etkinliğin ev sahipliğini yapacak şehrin İstanbul olarak seçildiği açıklandı. İstanbul; YEPUD’un (Yaratıcı Etkinlikler Planlama ve Uygulama Derneği) öncülüğünde, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TÜRSAB’ın (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) desteğiyle Kasım 2019’da üç gün süre ile dünya etkinlik sektörünün önde gelen oyuncularını ağırlamaya hazırlanıyor.

Related Posts

Leave a Comment