Dünya Romanlar Günü, Kuzguncuk Sanat Tiyatrosu’nda kutlandı - Haber İstanbul
Güncel Kültür & Sanat

Dünya Romanlar Günü, Kuzguncuk Sanat Tiyatrosu’nda kutlandı

Romanlar Günü

Önceki yıllarda İstanbul’un Balat semtinde kutlanan 8 Nisan Dünya Romanlar Günü, Kuzguncuk Sanat Tiyatrosu ve Kuzguncuk Muhtarlığı’nın öncülüğünde Kuzguncuk semtinde kutlandı.

Romanlar Günü

Kuzguncuk Sanat Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Gizem Duman, “8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nü Ahırkapı Roman Orkestrası’yla birlikte tiyatromuzda ve mahallemizde kutlamak istedik. Muhtarımız Faik Kaptan her zaman olduğu gibi desteğini bizden eksik etmedi. Bu özel insanların gününü bundan böyle artık mahallemize taşıyoruz. Bu yıldan itibaren düzenli olarak her sene 8 Nisan Dünya Romanlar Günü’nü mahallemizde kutlayacağız. Roman yurttaşlarımız ülkemizin önemli insanları. Onların müzik dehaları tartışılamaz. Ülke müzik sektörümüzün de en önemli lokomotiflerinden. Ahırkapı Roman Orkestrası da 16 yıllık bir ekip. Bu gün onlarsız olamazdı. Hep birlikte güzel bir kutlama yaşadık” ifadelerini kullandı.

8 Nisan Pazar 16.00’da Kuzguncuk sokaklarında başlayan kutlamalar saat 21.00’de Kuzguncuk Sanat Tiyatrosu’nda başlayan Ahırkapı Roman Orkestrası’nın konseriyle son buldu.

Romanlar Günü

Romanlar Günü

Romanlar Günü

Romanlar Günü

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like