Etkinlikler Kültür & Sanat

EÇADEM’li Çocuklar Hayallerinin Resmini Yaptı

EÇADEM

Sarıyer Belediyesi Okan Üniversitesi ile bir araya geldi ve EÇADEM’li çocuklar hayallerini tuvale yansıttı.  20 öğrenci ile açık havada resim çalışması yapan özel çocukların teması ise ‘bahar’ oldu.

Engelli çocuk ve ailelerine destek olmak için kurulan EÇADEM’in (Engelli Çocuk ve Ailelerine Destek Merkezi) çocuklardaki sosyal becerileri arttırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor. Birbirinden farklı etkinliklere imza atan EÇADEM bu kez de Okan Üniversitesi işbirliği ile özel çocuklarla tuval boyama çalışması gerçekleştirdi. Tuvallere birlikte renk vermek için özel çocukların ellerinden tutan üniversite öğrencileri bahar figürlerini birlikte hayal etti.

EÇADEM

MUTLU BİR GÜN GEÇİRDİLER…

Gençlerin özel çocuklarla bir araya gelerek yaptığı çalışmanın enerjiyi yükselttiğini söyleyen EÇADEM Müdürü Güler Başaran, “Bugün bu resim çalışması ile özel çocuklarımızın sosyal gelişimlerine destek olduk. Onların becerileri gelişti, hayaller kurdular ve kimlikleriyle barıştılar aslında. Bu çok önemli bir nokta çünkü üniversite öğrencileriyle bir araya geldiler, yani yaşıtlarıyla. Dolayısıyla ortak olarak çıkarılan bu rengârenk tablolar onları fazlasıyla tatmin edecektir” dedi

Üniversitelerle iş birliği içinde olacaklarını ifade eden Başaran, öğrencileri ağırlamaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi. Amacı farkındalık yaratmak ve çocukların duygularını ifade etmelerini sağlamak olan bu çalışmaların devamı da gelecek.

EÇADEM

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like