EXPOMED

Avrasya Bölgesi’nin ve Türkiye’nin medikal alandaki en önemli buluşma platformu olan EXPOMED Fuarı, KOSGEB’den sonra T.C. Ekonomi Bakanlığı’nın da desteğiyle yoluna tüm hızıyla devam ediyor. Fuara katılan İhracatçılar Birliği üyesi firmaların stant harcamalarının yüzde 50’sini geri ödeyen Ekonomi Bakanlığı, firmaların yeni coğrafyalara ulaşarak iş fırsatları yakalamalarına destek oluyor.

EXPOMED, EKONOMİ BAKANLIĞI İLE BÜYÜYOR…

Sağlık hizmetlerinin bir ülkeyi yaşanabilir kılan en önemli öğelerin başında geldiğinin farkındalığıyla T.C. Ekonomi Bakanlığı, İhracatçılar Birliği üyesi firmaların arkasında duruyor. Fuar kapsamında birliğe üye firmaların yer kirası ve stant konstrüksiyonu harcamalarının 30 bin TL’yi geçmemesi kaydıyla yüzde 50’sini geri ödeyen Bakanlık, sektörün gelişimini desteklediğini bir kez daha ortaya koyuyor. Bu hibe desteği sayesinde fuar katılımcıları, yerli ve yabancı sektör profesyonelleriyle bir araya gelerek, sektörün gelişimini yakından izleme şansı yakalıyor. Ayrıca EXPOMED kapsamında dünyanın farklı noktalarından İstanbul’a gelecek olan alım heyetleriyle de buluşma şansı yakalayan KOBİ’ler, AR-GE ve inovasyon harikası ürünlerini tanıtma fırsatına ulaşıyor.

EXPOMED

SALONLAR ÜRÜN GRUPLARINA GÖRE AYRILDI…

Öte yandan, 2017 yılında üç temel ürün grubuna göre salonlarını ayıran fuarda ziyaretçiler, aradıkları ürünleri ilgili salonlarda kolayca bulabilecek. Ortopedi ve Sarf Malzemeleri 7-8 ve 9. salonda, Elektro Medikal Ekipman ve Medikal Teknoloji ürünleri 3 ve 4. salonunda yer alırken, Hastane Yapı ve Tıbbi Tesis Yönetimi ise 2. salonda ziyaretçilerini bekliyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like