Manşet

İBB’den dijital turizm projesi; Visit İstanbul

Visit İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul’u daha etkili tanıtmak amacıyla “Visit İstanbul” adıyla yeni bir dijital turizm projesine imza attı. Projeyle dijital platformlar kullanılarak, İstanbul’un değerini uluslararası boyutta tanıtmak amaçlanıyor.

Bu kapsamda öncelikle iletişim stratejileri geliştirmek için hedef ülkeler belirlendi. ABD, Fransa, Almanya, Birleşik Krallık, Körfez ülkeleri, Hindistan ve Çin olarak belirlenen hedef ülkelerin seyahat alışkanlıkları kapsamlı şekilde incelendi. İstanbul’un marka değerini arttırmak amacıyla, bu ülkelerle bir yıl boyunca turizm odaklı farklı stratejiler geliştirilerek hayata geçirilecek. Visit İstanbul ile ayrıca İstanbul’un önemli noktalarıyla ilgili anlık ve güncel arşiv oluşturmak da hedefleniyor. Visit İstanbul’un kolay ulaşılır ve etkin olabilmesi için günümüz iletişim araçlarından web, mobil aplikasyon ve sosyal medya mecraları kullanılıyor.

Visit İstanbul
SEYAHAT FENOMENLERİ İSTANBUL’DA AĞIRLANACAK…

Proje kapsamında gerçekleştirilecek tanıtım ve imaj kampanyası için, mart ayı sonunda dünyaca ünlü seyahat fenomenleri beş gün boyunca İstanbul’da ağırlanacak. Fenomenler, ziyaretleri boyunca paylaşımlarını #feelingistanbul hashtag’i ile yapacak. Aynı hashtagler ile genel paylaşıma açık hesapları bulunan takipçiler arasında ödüllü yarışmalar düzenlenmesi de planlanıyor.

Visit istanbul
MODA’NIN DÖRT İSMİ İSTANBUL’DA BULUŞTU…

Tanıtım kampanyası kapsamında ayrıca kitleler üzerinde pozitif algıya sahip dünyaca ünlü isimlerle İstanbul temalı çekimler gerçekleştirilecek. Bu kapsamda ilk olarak şubat ayı sonunda sosyal medyanın moda fenomenlerinden dört isim İstanbul’da buluştu. İtalya’dan Laura Comolli, Çek Cumhuriyeti’nden Barbora Ondrackova, İsviçre’den Michele Krüsi ve ülkemizden Simla Canpolat, üç gün boyunca dopdolu bir İstanbul turu yaparak takipçileriyle paylaştılar.

İLK TANITIM FİLMİ SOSYAL MEDYADA BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ…

Visit İstanbul projesinin ilk tanıtım filmi “Meet With History of Your Dream City”, geçtiğimiz günlerde projenin YouTube, Instagram, Facebook ve Twitter adreslerinden eş zamanlı olarak yayınlandı. İstanbul’un birbirinden renkli ve muhteşem görüntülerinin yer aldığı tanıtım filmi sosyal medyada büyük ilgi gördü. Özgün müziklerle desteklenen filmde, İstanbul’un anıtsal tarihi mekânları gösteriliyor. Tarih temalı filmin ardından İstanbul’un lezzetlerinin tanıtılacağı “Gastronomi İstanbul”, kültür-sanat yaşamının tanıtılacağı “Kültür Sanatın Kalbi İstanbul” ve iş dünyasının tanıtılacağı “İş ve Yatırım Dünyasının Yükselen Yıldızı İstanbul” başlıklı filmler de dijital platformlardan paylaşılacak.

Visit İstanbul’un sosyal medya adresleri ise şöyle:
https://visit.istanbul/
https://twitter.com/visitist
https://www.instagram.com/visitist/
https://facebook.com/visitistofficial

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like