Güncel

İBB’den Yaşlılara Özel Ekmek “Altın Bahar”

Altın bahar

İstanbul Büyükşehir Belediyesi dünyada bir ilki hayata geçiriyor. Halk Ekmek tarafından, yaşlılar için özel olarak üretilen altın bahar lansman toplantısı İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek.

Yaşlıların yaşam kalitesini arttırmak ve onların günlük beslenmesine takviye oluşturmak amacıyla İstanbul Halk Ekmek tarafından üretilen “altın bahar” ekmeği görücüye çıkıyor. Üzümlü ve kuru domatesli olmak üzere iki çeşitte üretilen ekmekler, protein, kalsiyum, D3 vitamini, enerji ve lif bakımından zengin bir içeriğe sahip.

Tamamen tuzsuz olarak üretilen ekmeklerin tüketilmesiyle birlikte, ileri yaşta ortaya çıkan kas erimesine bağlı düşmelerin azaltılması, kalsiyum ve D vitamini eksikliğine bağlı kemik erimesi görülme sıklığının düşürülmesi, liften zengin gıda alımı ile bağırsak fonksiyonlarının düzenlenmesi amaçlanıyor.”

ALTIN BAHAR TANITIMI KAYIŞDAĞI DARÜLACEZE’DE YAPILACAK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla gerçekleşecek “altın bahar” ekmeğinin lansman toplantısı, 8 Ekim Salı günü saat 16.00’da İBB Kayışdağı Darülaceze’de yapılacak.  “Altın bahar”,  darülaceze sakinlerinin tadımının ardından piyasaya sürülecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like