İETT

İstanbul’a 146 yıldır verdiği hizmet ile toplu ulaşımda Türkiye’nin en köklü markası haline gelen İETT, ödüllerine bir yenisini ekledi. Doğal yaşamın giderek yok olduğu dünyamızda çevreci kimliğiyle bir adım öne çıkan İETT, “Düşük Karbon Kahramanı” ödülüne layık görüldü.

Küresel ısınma ve iklim değişikliğinin etkilerinin her geçen gün daha fazla hissedildiği, doğal yaşamın giderek yok olduğu dünyamızda, karbon yönetiminde başarılı şirketler 4. İstanbul Karbon Zirvesi’nde ödüllendirildi. Çevreye olan sorumluluğuyla karbon ayak izini düşürmek için çalışmalarda bulunan İETT, Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği tarafından verilen “Düşük Karbon Kahramanı” ödülüne layık görüldü. İstanbul Teknik Üniversitesi’nde gerçekleştirilen ödül töreninde İETT Genel Müdürü Arif Emecen’i temsilen Ulaşım Teknolojileri Daire Başkanı Recep Kadiroğlu, ödülü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Yenilenebilir Enerji Genel Müdürü Dr. Oğuz Can’ın elinden aldı.

IETT

İETT, 3 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞTI…

İETT’nin “Bilim Hattı” projesiyle 3 bin öğrenciye karbon yönetimi konusunda eğitim verdiğini belirten Recep Kadiroğlu; “Bilime giden en kısa hat sloganıyla ‘Bilim Hattı’ projesine başladık. İlk ve orta dereceli okullarda mini bir bilim merkezi işlevi görerek, öğrencilere sürdürülebilirlik, çevre teknolojileri, yenilenebilir enerjiler ve akıllı şehirler ile ilgili bilgi aktarılacak bir hat geliştirildi. Öğrenciler bizim geleceğimiz. 3 bin öğrenciye ulaşan bu projemizle 8 bin saat sürdürülebilirlik, çevre, enerji ve karbon yönetimi, yenilenebilir enerjiler ile akıllı şehirler konusunda eğitim verildi. Bu çalışma çerçevesinde ‘Düşük Karbon Kahramanı’ ödülüne layık görüldük. Bu yolda vizyonuyla bize ışık tutan İBB Başkanı Kadir Topbaş’a desteğinden dolayı teşekkür ederiz. Çevremizi koruyup, geleceğimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like