III. Endüstri 4.0 zirvesi üreten robotlar

by Ahmet Doğan

World Media Group, ilk kez 2016 yılında düzenlediği; “Bilim için  aydınlanma aydınlanma için bilim” temalı  Endüstri 4.0 Zirvesi’nin ikincisini 2017 yılında “Dijital fabrikalar arttırılmış gerçeklik” alt başlığı ile  İstanbul  – Inter Continental Otel’de gerçekleştirmişti. III. World Media Group / Endüstri 4.0 Zirvesi, “Yapay Zeka  – Nesnelerin İnterneti / ıoT – Üreten Robotlar ve Toplum” ana teması ile; 5 Aralık 2018 Çarşamba günü saat 09:00 – 19:00 arasında; on  konferans, Üç  yuvarlak masa toplantısı ve bir çoklu açık oturum şeklinde organize edildi. World Media Group  tarafından organize  edilen etkinlikte ayrıca; konuyla ilgili elli  firma, altı  dernek oda ve beş üniversitenin info standları da yer aldı.

YÜZLERCE FİRMA KARAR VERİCİSİNİ AĞIRLADIK

Bu yıl düzenledikleri zirvede; yüzlerce firma karar vericisini ağırladıklarını,   dile getiren World Media Group Genel Yayın Yönetmeni İlker Kaplan sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Türkiye’de Endüstri 4.0’ın lomomotifi on büyük firmanın sunumunun bir araya geldiği etkinlik ilk kez gerçekleştiriliyor. Bu konuda farklı fikirlerin konuşulması gelecek açısından umut vaat ediyor. Ayrıca elli firmanın  etkinliğimize katılımı   zirvemiz için olumlu sinyaller veriyor.”

SUNUMLAR, KAFALARDAKİ SORU İŞARETLERİNİ GİDERDİ

World Media Group Genel Yayın Yönetmeni ve Uluslararası Ekonomi Endüstri ve Teknoloji Yayıncıları Dönem Başkanı  İlker Kaplan ve TUSIAD Genel Sekreter Yardımcısı -Sanayide Dijital Dönüşüm Ekibinin Yöneticisi Dr. Nurşen Numanoğlu’nun açılış konuşmaları ardından;  CLPA ve Mitsubishi Türkiye Ülke Müdürü Tolga Bizel,  Festo Müşteri İlişkileri Direktörü Fikret Kemal Akyüz,  Rockwell Automation Satış Teknik Destek Müdürü Cihan Bulut, Siemens Endüstri 4.0 Direktörü Derya İren, Ermaksan Makine Sanayi Ürün Geliştirme Müdürü Bekir Koca,  İnfoma Teknoloji A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Ceran,  Octopod Firma Sahibi Şenol Balo gibi konunun öncü  firmalarının temsilcileri birer sunum gerçekleştirdi. Ayrıca bu yıl  “Üniversitelerde Gençliğin Robot Uygulamaları” üzerine oturumlar da hayata geçirildi.

HABERİSTANBUL

Related Posts

Leave a Comment