İş Dünyası

İstanbul Emlak Brokerleri Kulübü (ISTEB) Kuruldu

ISTEB

İstanbul’un çeşitli bölgelerinde faaliyet gösteren emlakçıların bir araya gelerek kurduğu İstanbul Emlak Brokerleri Kulübü (ISTEB), “Hedef Saygın Emlakçılık” sloganıyla yola çıktı.

Dünyada ikinci, Türkiye’de ise ilk emlak acentaları kooperatifi olma özelliği taşıyan İstanbul Emlak Brokerleri Kulübü (ISTEB), Türkiye’de sektörün üniversitelerle iş birliğinin geliştirilerek, emlakçılık ile ilgili dünyadan örneklerle araştırmalar yapmak ve bu araştırmaları kitaplaştırarak belgesellerle sunmaya hazırlanıyor. Sektöre yeni girecek genç girişimcilere yönelik sertifikasyon eğitimleri vermek için de çalışmalar yapan ISTEB, sektörel sorunların düzenlenmesi ve denetlenmesi yönünde kamuyla sürekli iletişim halinde olacak.

ISTEB
EMLAKÇILIĞI SAYGIN BİR MESLEK HALİNE GETİRMEYİ HEDEFLİYORLAR…

ISTEB’i kurarken; hem emlak tüketicisinin ve yatırımcısının aldığı hizmetin kalitesini arttıracak çalışmalar yapmak, hem de ISTEB üyelerinin işbirliklerini geliştirecek kurallı, şeffaf ve güvenilir bir iklim oluşturmak amacıyla yola çıktıklarını belirten İstanbul Emlak Brokerleri Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ulvi Özcan, bu koşulları sağlayabilmek için uzun zamandır titiz çalışmalar yürüttüklerini söyledi.

AVUSTRALYA EMLAK AJANSLARI KOOPERATİFİ MODEL ALINDI…

Kooperatifçiliğin dünyada çok yaygın, hakça bir bölüşüm ve iktisadi kalkınma modeli olduğuna dikkat çeken Ulvi Özcan sözlerini şöyle sürdürdü: “Ülkemizde gıdadan, çiçek üretimine, eczacılıktan, savunma sektörüne kadar birçok alanda başarılı iş örnekleri bulunuyor. Hollanda’da sütçülüğün ve çiçekçiliğin yüzde 90’ın üzerinde bir oranla kooperatifler tarafından yapıldığını biliyor musunuz?  Neden emlakçılık sektöründe de olmasın dedik ve İstanbul Emlak Brokerleri Kulübü (ISTEB)’i kurduk. Dünyada Avusturalya’da 1960 yılında 7 üyeyle kurulan Avusturalya’da Estate Agents Cooperative bugün 400’ün üzerinde üyesi olan aktif kooperatiftir.  ISTEB de emlakçılık sektöründe Türkiye’de bir ilk, dünyada ise 2. olma özelliği taşıyor.”

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like