İstanbul'un turizmi Bursa'da masaya yatırıldı - Haber İstanbul
Manşet

İstanbul’un turizmi Bursa’da masaya yatırıldı

Bursa

İstanbul Büyükşehir Belediyesi turizm liderlerini ve medyasını topladı, dünyanın gözbebeği megakentin turizmini komşu metropol Bursa’da mercek altına aldı. İBB Başkanı Kadir Topbaş, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, turizmin önde gelen isimleri ve basın mensupları, Ortak Akıl Çalıştayı ile geleceği masaya yatırdı.

İki şehrin liderlerinin yanı sıra İstanbul Vali Yardımcısı İsmail Gültekin, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy, TÜROB Başkanı Timur Bayındır, Net Holding CEO’su Reha Arar, Eresin Otelleri CEO’su Mübeyra Eresin, VİP Turizm CEO’su Ceylan Pirinçcioğlu, By Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Süha Uyar, İRO Başkanı Hakan Eğinlioğlu gibi sektörün önde gelen ve tanınmış birçok ismi; “neler yapabiliriz, nasıl daha iyiye ulaşabiliriz” sorusunun yanıtı ortak akıl ile aradı.

Bursa

TÜLİN ERSÖZ, GÜZEL BİR DÖNEMİN FİTİLİNİ ATEŞLEDİ…

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın Danışmanı ve Turizm Atölyesi Başkanı Tülin Ersöz, uzun süredir hazırlandığı projesini başarıyla hayata geçirdi; İstanbul’dan 40’ın üzerinde gazeteci ve turizm emekçisini tek çatı altında İstanbul’a taşıyarak örnek bir çalışmaya imza attı.

İSTANBUL VE BURSA EVLENİYOR…

İstanbul’un turizm geleceğinin Bursa’da gündeme alınması, son yıllarda iki şehir arasında devam eden sıcak ilişkileri bir adım daha ileri götürdü. Kadir Topbaş ve Recep Altepe, teknolojik gelişmelerle birbirine daha da yaklaşan her iki şehir için ortak akılla çalışma mesajı verdi. Topbaş’ın uzun konuşmasında şehrin yeşillendirilmesi, milyonlarca ağaç ekilmesi, turizm değerlerinin öne çıkarılması ve yeni yapılacak çalışmalara yönelik düşünceleri öne çıktı.

  

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like