Ünlü modacı Atıl Kutoğlu, İlkbahar/Yaz 2018 ve Pre-fall 2018 (Kışa Önbakış) koleksiyonlarını Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’da adeta bir manken ordusunu podyuma çıkartarak sergiledi. Koreografisini moda dünyasının önemli isimlerinden Uğurkan Erez’in üstlendiği defilede, 29 kadın ve 12 erkek olmak üzere toplam 41 yerli ve yabancı manken görev aldı.

Kutoğlu, 86 parçadan oluşan güçlü bir koleksiyonla Moda Haftası’na damgasını vururken; İstanbul ve dünya sosyetesi, moda yazarları ve basının büyük ilgi gösterdiği defile, Fashion TV-Paris moda kanalının yayın yaptığı 200 ülkede naklen yayınlandı. Defilede özellikle yurtdışından Atıl Kutoğlu’nun son koleksiyonunu podyumda görmek için gelen çok sayıda yabancı moda sever bulunması dikkatleri çekti.

fashion week atıl kutoğlu

ATIL KUTOĞLU’NDAN İSTANBUL’DA PARİS RÜZGARI…

1950’lerin Paris’inden, Jean-Paul Sartre, Albert Camus, Simone de Beauvoir gibi yazarların Paris’inden esinlenerek hazırladığı 76 parçalık koleksiyonda modacının bol bol siyah, lacivert ve oranj tonlarını kullandığı, çarpıcı ve keskin kesimlerle hafif bol bir silüete ağırlık verdiği görüldü. Fashion TV Paris’in sahibi Michel Adam’ın top model, Rus asıllı eşi Maria (Masha) Adam’ın açılışını yaptığı defilede Ebru Öztürk, Merve Büyüksaraç, Cansu Melis Karakuş, Demet Şener ve Özge Ulusoy gibi ünlü Türk mankenler de podyumda göz doldurdular.

İSTANBUL, DOĞU AVRUPA İLE ORTA DOĞU’NUN MODA MERKEZ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR…Fashion Week

Defilenin sonunda Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un düzenlendiği Zorlu PSM’nin büyük defile salonunu hıncahınç dolduran, aralarında seçkin isimlerin yer aldığı davetliler, Atıl Kutoğlu’nu ayakta alkışladı. “Bu koleksiyonumda kullandığım dokularda, kumaşlarda, desenlerde Paris, Viyana ve İstanbul buluşuyor” diyen ünlü modacı, İstanbul’un Doğu Avrupa ile Orta Doğu’nun moda merkezi olma yolunda hızlı adımlarla ilerlediğini belirtti.

DEMET ŞENER PODYUMDA…

Uzun bir aradan sonra podyumlara dönen bir dönemin ünlü mankeni, eski Türkiye Güzeli Demet Şener de, Kutoğlu’nun İlkbahar/Yaz 2018 kreasyonlarını tanıttığı defilesinde boy gösterdi. Yakın dostu Atıl Kutoğlu’nun kreasyonlarını taşımaktan büyük keyif ve gurur duyduğunu belirten Şener, genç mankenlere taş çıkartan düzgün fiziği ve başarılı sunumuyla taşıdığı kreasyonların hakkını verdi.

DJ BİROL GİRAY’DAN CANLI PERFORMANS…

Ünlü DJ Birol Giray, Atıl Kutoğlu’nun İlkbahar/Yaz 2018 defilesi için özel olarak hazırladığı müziklerle defile esnasında canlı performans sergiledi. Giray’ın çaldığı müziklerin keyif kattığı defileye İvana Sert, Etel Baler, Berrin Okçu, Buket Taşdelen, Hülya Kalyoncu, Ebru Sanver, Naz Elmas, Sevgi Aksoy, Alpin Albayrak, Selin Demiratar, Beyhan Bağış, Ahu Tuğbay, Berrak Barut, Esra Üstünkaya ve Haluk Akakçe gibi birçok ünlü isim katıldı.

Yerli ve yabancı çok sayıda seçkin davetlinin katıldığı defilenin sonrasında Conrad İstanbul Bosphorus’ta gerçekleşen After Party ile eğlence kaldığı yerden devam etti…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like