Nef Vakfı'ndan istihdam ve ekonomiye katkı - Haber İstanbul
Nef Vakfı

Gayrimenkul sektörünün lideri Nef çatısı altında hizmet veren Nef Vakfı, ihtiyaç sahiplerinin hayatına dokunmaya devam ediyor. Hayalleri gerçekleştirmek ve daha fazla insanı mutlu etmek vizyonuyla hareket eden vakfın projelerinden Hay Atölye, kadınlara istihdam ve gelir kapısı oluyor.

Bugüne kadar çocuklar, kadınlar, yaşlılar, engelliler ve ihtiyaç sahibi aileler için pek çok proje hayata geçiren Nef Vakfı, ihtiyaç sahibi kadınlara destek olmak için hayata geçirdiği Hay Atölye ile hem istihdama, hem de ekonomiye katkı sağlıyor. Topluma duydukları borçluluk hissiyle sürekli paylaşıma inandıklarını belirten Nef Vakfı Başkanı Emine Timur, ülkemizde çok sayıda kadının çocuklarıyla birlikte yaşam mücadelesi verdiğine değinerek, şunları ifade etti:

Nef Vakfı

YAŞANILAN DEĞİŞİM ÇOK BÜYÜK…

“Tek başına kalan 10 kadından 7’si ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Biz Nef Vakfı olarak, bundan hareketle ihtiyaç sahibi kadınları hayatın içine katmak, geçimlerini sağlamak için bir sosyal marka geliştirdik. Hay Atölye, ihtiyaç sahibi kadınları hayata bağlamak, onlara özgüven aşılamak, elleriyle, emekleriyle, fikirleriyle evlerine ışık, ailelerine mutluluk ve sofralarına aş olmak için var oldu. Yaşadığımız değişim ise çok büyük. Hay Atölye’nin dokunduğu kadınlar artık kendi geçimlerini sağlıyor, çocuklarının ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. En önemlisi, çoğunlukla 2 ve daha fazla çocuğu olan kadınlar, evden çalışarak çocuklarının bakımına da zaman ayırabiliyor.”

ÜÇ YIL İÇİNDE 1.000 KADINA ULAŞMAK HEDEFLENİYOR…

Nef’in dağıtılabilir kârının yüzde 51’ini Nef Vakfı aracılığıyla kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına aktardıklarını vurgulayan Emine Timur, Hay Atölye kapsamında Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ile birlikte bugüne kadar 400’ün üstünde kadına ulaştıklarını belirtti. “Hedefimiz bir yandan Hay Atölye’nin üretici kadınlarının sayısını artırırken, diğer taraftan Hay Atölye markalı ürünlerin farklı kanallarda satılıyor olmasını sağlamak. Böylece bu ağ güçlenerek büyüyecek ve Türkiye’nin dört bir yanında ihtiyaç sahibi kadınlara umut olacak” diyen Timur, bugün atölyede üretim yapan 270 kadın sayısını artırarak, önümüzdeki 3 yıl içinde 1.000 kadına ulaşmayı hedeflediklerini vurguladı.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like