Politika

Rauf Tamer, Vatan Partisi’nin Kadıköy sürprizini yazdı

Posta Gazetesi Yazarı Rauf Tamer, “Aday Adayları” başlıklı bugünkü köşe yazısında Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Tuğrul Kihtir’den bahsetti.

Posta Gazetesi Yazarı Rauf Tamer,  “Aday Adayları” başlıklı bugünkü köşe yazısında Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı Opr. Dr. Tuğrul Kihtir’den bahsetti.

KABINA SIĞAMAYAN BU GENÇ ADAM

Yazısında Beşiktaş ilçesi için aday adayı olan Affan Keçeci ve İsmail Ünal’dan da bahseden Rauf Tamer, Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan adayı Tuğrul Kihtir için; “İşte bu sürpriz oldu. Hem iyi cerrah, hem çılgın bir tarihçi… Kabına sığamayan bu genç adam, Vatan Partisi Kadıköy Belediye Başkan Adayı… Yahu nasıl bulmuşlar, nasıl ikna etmişler bilmiyorum. Tahminim odur ki Doğu Perinçek’in keşfi” diye yazdı.

Rauf Tamer

TUĞRUL KİHTİR HAKKINDA…

1961’de Ankara’da doğan Tuğrul Kihtir, 1979’da Robert Koleji’ni, 1985’te İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. ABD’de New York Medical College’de cerrahi eğitimini, 1996’da Cleveland Case Western Reserve University’de plastik, estetik ve rekonstrüktif cerrahi eğitimini tamamladı. New York Medical College’da yardımcı doçent ve University of North Dakota School of Medicine’de doçent oldu. Tıp alanında 20’nin üstünde yayın ve sunumu, tarih alanında 40’ın üstünde yayın ve sunumu mevcut olup, tıp alanında iki kitabı, tarih alanında dört kitabı bulunmakta. İki çocuk babası Kihtir, İngilizce ve İtalyanca bilmekte.

TUĞRUL KİHTİR’İN KADIKÖY PROJELERİ…

■ Kadıköy’ü, Türkiye’nin sanat merkezi yapacağız. Bu kapsamda insanların gideceği atölyeler açacağız. Özgün Kadıköy halı markasını yaratacağız. Bu sayede Kadıköy, yaptığı üretimle isterse maddi gelir de elde edecek.

■ İnsan içindeki sanat dünyasını harekete geçireceğiz. Aydın Kadıköyümüze semt kütüphaneleri ve konferans salonları kuracağız.

■ Her okula bir kreş kuracağız.

■ Trafik sorununa çözüm bulacağız. Üretmeye gidip gelirken, yolda üretmeden geçiriyoruz. Bunu engellemek için İstanbul’un Avrupa yakasına da ulaşacak şekilde Bostancı-Kadıköy metro hattını İBB’yle ortak çalışarak açacağız.

■ Otopark sorununa çözüm üreteceğiz. Bu amaçla Kadıköy İskelesi’ne ikisi yer altında toplam dört katlı özgün mimari tarzda bir otopark yapacağız.

■ Kadıköy’ün ve çocuklarımızın güvenliği en önemli ilkemiz. Oyun parklarına bekçi ve güvenlik kamerası uygulaması başlatacağız.

ÜRETEN, ÇAĞDAŞ, SANATLA İÇ İÇE BİR KADIKÖY…

Üreten, çağdaş, sanatla iç içe bir Kadıköy oluşturma hedefinde olduklarının altını çizen Kihtir, seçimi kazanacağına inancının tam olduğunu kaydederek, “Kazanacağıma inanmasam bu seçime girmem” dedi. Tuğrul Kihtir, son olarak çok önemli bir seçim boşluğu olduğunu ve bu boşluğu kendisinin dolduracağını, bir zaruriyetten dolayı seçime girdiğini söyledi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like