250 yıllık büyüleyici bir tarihe sahip Madame Tussauds, İstiklal Caddesi’nde bulunan merkezinde şimdi en yeni figürü Neşet Ertaş ile ziyaretçileri karşılıyor. Beş yıl önce hayatını kaybeden halk ozanının figürü, 31 Ekim Salı günü Madame Tussauds İstanbul’da düzenlenen lansmanla yerini aldı. Neşet Ertaş’ın ailesinin ve “Dinlediğim tek sanatçı” diye övdüğü, Anadolu müziğinin önemli temsilcilerinden Cengiz Özkan’ın da katıldığı etkinlikte, Özkan’ın seslendirdiği Neşet Ertaş türküleriyle duygu dolu anlar yaşandı.

Babasının figürünü karşısında gördüğünde içinin titrediğini dile getiren Neşet Ertaş’ın oğlu Hüseyin Ertaş; “Madame Tussauds İstanbul çalışanlarına babamızın temsili figürünü yaptıkları için teşekkürlerimi sunuyorum. Açıkçası bu teklif bize geldiğinde biraz temkinli yaklaşmıştım. Babama bu kadar benzeyebileceğini hiç düşünmemiştim, ancak görüyorum ki son derece başarılı bir figür ortaya çıkmış. O yüzden figürde emeği olan herkesin eline sağlık” dedi.

TÜRK HALK MÜZİĞİ’NDE BİR EKOL…

Lansmanda söz alan Merlin Entertainments Grup Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner ise; “Kurulduğu günden bu yana Madame Tussauds İstanbul’da Türk Müziği’nin önde gelen isimlerinin figürlerine yer veriyoruz. Türk Halk Müziği’nin en büyük temsilcilerinden Neşet Ertaş’ın figürünü, bize gelen yoğun talepler doğrultusunda burada görmek istedik. Madame Tussauds İstanbul olarak Neşet Ertaş’ı sevenleriyle buluşturduğumuz için çok mutluyuz. Figürün yapılış aşamasında bizlerden desteklerini esirgemeyen sanatçımızın ailesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı. Madame Tussauds İstanbul’a gelen yoğun talepler doğrultusunda figür çalışmalarına başlanan Neşet Ertaş, Türk Halk Müziği’nde ekol olarak kabul ediliyor.

FİGÜRÜN YAPIMINA 2016 YILINDA BAŞLANDI…

Saç, kaş ve kirpikleri gerçek saçların tek tek ekilmesi ile oluşturulan figürün yapımına 2016 yılında başlandı. Neşet Ertaş balmumu heykelinin üzerinde yer alan kıyafetler, ailesi tarafından Madame Tussauds’ya hediye edildi ve kendi bağlaması bire bir kopyalanarak yeniden üretildi. Yaşar Kemal’e göre “Bozkırın Tezenesi”, pek çoğumuza göre ise “Türkülerin Babası” olarak bilinen, bağlamadaki tavrı ve türküleri konservatuarlarda ders olarak okutulan Neşet Ertaş’ın figürü, Madame Tussauds İstanbul’da ziyaretçilerini bekliyor.

Madame Tussauds

YILDIZLARA DOKUNMAK ARTIK MÜMKÜN…

Madame Tussauds İstanbul’da yer alan tarih, kültür sanat, spor ve eğlence dünyasından 60’a yakın figür arasında Mustafa Kemal Atatürk, Mevlana, Arda Turan, Angelina Jolie, Brad Pitt, Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ, Justin Bieber, Beyonce, Michael Jackson gibi isimler yer alıyor. Ziyaretçiler bu ünlü isimlerin figürlerini yakından incelerken Messi’ye çalım atıp, Kıvanç Tatlıtuğ’la yan yana oturacakları, Michael Jackson’ın kostümünü giyip ünlülerle fotoğraf ve videolar çekecekleri bir eğlence fırsatı yakalıyor. Madame Tussauds İstanbul’da ziyaretçiler yıldızlara dokunmanın heyecanını yaşıyor, farklı zamanlarda farklı coğrafyalarda yaşamış olan ünlüleri bir arada görme fırsatına sahip oluyorlar.

Madame Tussauds İstanbul’da güzel bir gün geçirmek isteyenler, ayrıntılı bilgiye https://www.madametussauds.com/istanbul/tr/biletler/ adresinden ulaşabilir…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like