Güncel Spor

UYF Başkanı Akif Manaf, 25. TAFISA Dünya Kongresi’nde!

Akif Manaf

Marmara Yoga Spor Kulübü (MAYOK), üyelik başvurusunda bulunduğu TAFISA’nın (Uluslararası Herkes İçin Spor Birliği) Güney Kore’nin başkenti Seul’de düzenlediği kongreye katıldı. Uluslararası Yoga Federasyonu (UYF) Başkanı Akif Manaf, kongrede Orijinal Yoga Sistemi’nin bir dünya mirası olarak insanlığa tanıtılması ve uygulanmasının yaygınlaştırılması amacıyla pek çok federasyon ve benzeri kurum başkanı, organizasyon yetkilileri ve TAFISA yönetim kadrosu ile görüşmeler yaptı.

Kurulan ilişkiler neticesinde önümüzdeki dönemlerde TAFISA organizasyonlarında ve hatta TAFISA üyesi olan/olmayan pek çok kurumun düzenlediği organizasyonda, Marmara Yoga Spor Kulübü ve Uluslararası Yoga Federasyonu olarak yer alınmasında görüş birliğine varıldı. Eşsiz Orijinal Yoga Sistemi bilgilerinin teorik ve pratik olarak dünya platformunda aktarılması, artık daha geniş yer bulacak.

GEÇMİŞİ 1960’LARA DAYANIYOR…

Açılımı “The Association for International Sport for All”, yani “Uluslararası Herkes İçin Spor Birliği” olan TAFISA’nın her kıtadan ve 160 ülkeden, 300’den fazla üyesi bulunuyor. TAFISA’nın geçmişi 1960’lara dayanıyor. Resmi olarak 1991’de Fransa-Bordo kentinde 40 ülkenin katılımı ile kuruldu. 2005 yılında ilk ofisini Almanya Frankfurt’ta açtı. Aradan geçen 26 yıl boyunca oldukça yoğun çalışan örgüt, bugün dünyada “Sport For All – Herkes İçin Spor” için bir lider konumuna geldi.

Akif Manaf TAFISA

HERKES İÇİN SPOR…

TAFISA tarafından düzenlenen oyunların temel amacı; “Herkes İçin Spor” hareketinin tanıtımı ve fiziksel aktiviteye katılımı teşvik etmek, geleneksel sporları ve oyunları, dolayısıyla da dünyanın maddi olmayan mirasını koruma ve geliştirme olarak özetlenebilir. Bu nedenle TAFISA ve UNESCO, sıkı bir işbirliği içinde çalışmakta.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like