Manşet Yaşam

Avcılar’ın Belediye Başkanı Doktor Handan Toprak Hayat kurtarıyor

Avcılar’ın sevilen belediye başkanı Doktor Handan Toprak sadece Avcılar halkının değil, tüm İstanbulluların beğenisini toplamaya devam ediyor. Avcılar’ın Belediye Başkanı Doktor Handan Toprak Hayat kurtarıyor. Toprak Ana unvanlı Doktor Handan Toprak,belediyecilikteki başarılarının yanı sıra kurtardığı hayatlarla da gündemde yer almaya devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nden bir dönemdir Avcılar’da belediye başkanlığı yapan Doktor Handan Toprak, Avcılar’ı daha çağdaş, daha müreffeh ve daha yaşanılabilir bir ilçe yapma mottosuyla hizmet veriyor.

Doktor Başkan, Kalp Krizi Geçiren Öğretmenin Hayatını Kurtardı

Doktor Başkan, Kalp Krizi Geçiren Öğretmenin Hayatını Kurtardı… Doktor başkan, kalp krizi geçiren öğretmenin hayatını kurtardı Öğretmenler gününde doktor başkandan hayat kurtaran müdahale Avcılar Belediyesinin doktor Başkanı Handan Toprak Benli, kalp krizi geçiren öğretmenin hayatını kurtardı. 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliğinde kalp krizi geçiren öğretmene ilk müdahaleyi Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli yaptı. Kalp krizi geçiren öğretmenin ağzını açarak bilincini açık tutan Başkan Benli, hastaneye kadar sağlık ekiplerine yardım ederek öğretmenin hayatta kalmasını sağladı.  Avcılar Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Firüzköy Sosyal Tesislerde özel bir etkinlik düzenleyerek ilçede görev yapan öğretmenleri bir araya getirdi. Programa katılan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, açılışta öğretmenlerle sohbet etti. Açılış programının ardından Başkan Benli ve davetliler yemeğin verildiği salona geçti. Yemek sırasında Firüzköy Vakıf eski Başkanı Yurdanur Kırıcı fenalaşarak yere yığıldı.

Başkan Benli’den, kalp krizi geçiren öğretmene ilk müdahale
Yemekte öğretmen Yurdanur Kırıcı’nın fenalaştığını gören Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli, hemen öğretmenin yanına gelerek ilk müdahaleyi yaptı. Başkan Benli, ilk önce fenalaşan öğretmenin nabzını, ardından da aracında bulunan ekipman ile tansiyonunu ölçtü. Başkan Benli’nin müdahalesi sırasında emekli öğretmenin bilincini kaybetmemesi için ağzını açarak dilini çıkarttı.

Başkan Benli, ambulansta sağlık ekipleriyle müdahale etti
Programda fenalık geçiren öğretmen Yurdanur Kırıcı, Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak Benli’nin müdahalesiyle hayata tutundu. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri ile Başkan Benli’nin yaptığı müdahale sonrası öğretmen sedyeye alınarak hastaneye götürüldü. Başkan Benli ambulansa binerek hastaneye kadar öğretmenle ilgilendi. Kalp krizi geçirdiği belirlenen öğretmen Kırıcı’nın, acil olarak anjiyo’ya alındığı öğrenildi.

HABERİSTANBUL

 

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like