Narnia Günlükleri müzikali sahnelendi - Haber İstanbul
Narnia

İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahneye konulan Narnia Günlükleri müzikali sanatseverlerle buluştu.

Oyunda 41 kişilik bir kadronun görev aldığının altını çizen Özmener, “7 Mayıs’ta 15 yıldır devam eden “Van Akdamar Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Şenliği” için Van’a gideceğiz. Van’daki çocuklara oynayacağız. Bu da bizim için büyük bir kıvanç olacak.” dedi. Özmener, 6 kişilik bir orkestranın da oyunda canlı müzik performansı sergilediğine işaret ederek, 23 şarkı olduğunu dile getirdi.

“Kunduz” rolünü canlandıran ve yönetmen yardımcılığı görevini üstlenen Ömer Hüsnü Turat da yaklaşık 2,5 aylık bir çalışmanın sonunda eseri sahneye koyduklarını aktararak, “Narnia 5 kitap ve 4 filmden oluşan bir klasik.

Hobbit’lerde nasıl ki Orta Dünya yaratılmış, bu oyunun yazarı da Narnia diye bir dünyayı yaratmış. Fantastik bir öykü. Biraz Alice Harikalar Diyarında biraz da Orta Dünya ve Hobbitleri andırıyor ama bizi tamamen dünyanın gerçekliğinden alıp fantastik bir dünyaya götürüyor. Eğlenceli. Broadway’de müzikali yapılmış.” ifadelerini kullandı.

Narnia

Yardımcı yönetmen Sevinç Erol ise oyunda derin bir konunun işlendiğini söyleyerek, “Oyunda, aslında zaman yok. Zaman içinde geziyoruz. Anlar var. Anın tadını çıkarmak gerektiği anlatılıyor. İyilikle, kötülerin iyiliğe çevrildiği anlatılıyor. Narnia dünyasını tamamen iyilerle dolduran bir oyun.” değerlendirmesinde bulundu.

Irita Kutchmy’nin oyunlaştırdığı eserde, dolaptan geçerek Narnia ülkesinin sonsuz kışında kendilerini bulan çocuklar, cadının zulmünden ülkenin kurtulması için yaşadıkları ele alınıyor.

Yapay kar kullanılan oyun, yarın, 21-29 Nisan arası her gün 14.00’te 14, 17, 18, 19, 20 ve 21 Nisan’da ise 19.00’da sahnelenecek.

Narnia

Narnia

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like