Güncel Spor

İstanbul Maratonu’nda bağış rekoru kırıldı

İstanbul Maratonu

Dünyada kıtalararası koşulan ilk yarış olan, Türkiye’nin en geniş katılımlı kitlesel etkinliği Vodafone Istanbul Maratonu’nda bu yıl bağış rekoru kırıldı. “Çocuklarımızın geleceği için koşuyoruz” temasıyla 12 Kasım’da koşulan Vodafone İstanbul Maratonu’nda, sivil toplum kuruluşlarınca açıklanan verilere göre toplam 10.689.618 TL ile rekor miktarda bağış toplandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Spor İstanbul tarafından düzenlenen, hem kurumların hem de bireylerin bağış toplamakta da yarıştığı Vodafone İstanbul Maratonu’nda, sivil toplum kuruluşlarınca açıklanan verilere göre toplam 10.689.618 TL ile rekor miktarda bağış toplandı. Böylece, Türkiye’nin en büyük spor organizasyonlarından biri olan maraton, koşuya katılan sivil toplum kuruluşlarının sayısının da artmasıyla bu kurumların bağış toplayabilmesi için en etkili ve kolektif faaliyetlerden biri haline geldi.

100 BİN İSTANBULLU YÜRÜYEREK ASYA’DAN AVRUPA’YA GEÇTİ…

Maraton (42,195 km), 15 kilometre koşusu, 10 kilometre koşusu ve halk koşusu olmak üzere 4 ana kategoride tamamlanan Vodafone 39. İstanbul Maratonu’na Türkiye dahil 111 ülkeden 30 bine yakın çipli koşucu katıldı. Avrupa’nın en iyi 11, dünyanın en iyi 22 maratonundan biri olan etkinlikte yaklaşık 100 bin İstanbullu da yürüyerek Asya’dan Avrupa’ya geçti.

istanbul Maratonu

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like