Ataol Behramoğlu yeni şiirleriyle Kadıköy’de

by Reha Kadak
Ataol Behramoğlu

Ataol Behramoğlu’nun yeni kitabı Ne Çok Hain’de yer alan şiirler, usta sanatçılar tarafından seslendirilecek. Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliğe Genco Erkal, Rutkay Aziz, Meltem Cumbul, Levent Üzümcü, Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz da katılacak.

Türk edebiyatının önemli şairlerinden Ataol Behramoğlu, toplumsal içerikli şiirlerini, aralarında en çok yankı uyandırmış olanlardan birinin ismiyle, “Ne Çok Hain” adı altında topladı. Behramoğlu’nun son yıllarda yazdığı şiirlerden yapılmış seçmelerin yer aldığı kitapta, Gezi’den Adalet Yürüyüşü’ne Türkiye gündemine damgasını vuran toplumsal olaylar yer alıyor.

DOSTLARI VE OKURLARI KATILACAK…

Kadıköy Belediyesi, Ataol Behramoğlu’nun yeni kitabının tanıtımı için dostlarının katılımıyla bir etkinlik düzenliyor. 6 Ocak Cumartesi günü saat 15.00’de Caddebostan Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek etkinliğe, şairin dostları ve okurları katılacak. Yeni şiirlerinin tanıtılacağı özel günde Behramoğlu’nun şiirleri Genco Erkal, Rutkay Aziz, Meltem Cumbul, Levent Üzümcü, Tuna Kiremitçi, Sanatçılar Yürüyor Platformu, Berkin Elvan’ın annesi Gülsüm Elvan, Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz ve Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu tarafından okunacak. Ataol Behramoğlu‘nun şiirlerine piyanosuyla Selçuk Korku, gitarıyla Haluk Çetin eşlik edecek.

Ataol Behramoğlu

Related Posts

Leave a Comment