Manşet

İstanbul’un yeni patronu Mevlüt Uysal göreve başladı

Mevlüt Uysal

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mevlüt Uysal, İBB Başkan Vekili Ahmet Selamet’in elinden başkanlık mührünü alarak görevine başladı. Saraçhane Belediye Sarayı’ndaki Başkanlık Makamı’nda gerçekleşen devir teslimde AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Erol Kaya ve Mustafa Ataş, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci, İBB Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan, İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı ve ilçe belediye başkanları da yer aldı.

SELAMET: MÜHÜR KİMDEYSE SÜLEYMAN ODUR…

İBB Başkan Vekili Ahmet Selamet, başkanlık mührünü teslim ettiği Mevlüt Uysal’a yeni görevinde başarılar dileyerek, “Mühür kimdeyse Süleyman odur” şeklinde espri yaptı. Mührü 13,5 yıl İstanbul’a hizmet eden Kadir Topbaş’tan bir hafta önce teslim aldığını ifade eden Selamet; “Bu mührü yeni başkanımıza hayırlı hizmetler yapması dileğiyle teslim ediyorum. Kendisine başarılar diliyorum. Başarısı için İBB Meclisi olarak yanındayız ve duacısıyız” diye konuştu.

UYSAL: AZ KONUŞUP, ÇOK HİZMET YAPACAĞIZ…

İstanbullulara hizmet etmek için hemen çalışmaya başladıklarını söyleyen Mevlüt Uysal ise; “Az konuşup çok hizmet yapacağız dedik. İBB Meclisimize, AK Parti Genel Başkanımıza, İl Başkanımıza ve İBB AK Parti grubumuza teşekkür ediyorum. Bu başkanlık mührü, geçmişte birçok elde dolaştı. Bu mühürle İstanbul’a canı gönülden hizmet edenlere çok teşekkür ediyor, hayatta olmayanlara rahmet diliyoruz. Başkanlık mührünü mutlu ve kalabalık bir ortamda aldık. İnşallah devrederken de aynı mutluluk ve heyecan içerisinde devrederiz” ifadelerini kullandı.

Mevlüt Uysal
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Mevlüt Uysal, İBB Başkan Vekili Ahmet Selamet’in elinden başkanlık mührünü alarak görevine başladı…

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like