Motobike Istanbul

Motosiklet ve bisiklet dünyasına dair tüm yeniliklerin sergilendiği Motobike Istanbul 2017, renkli görüntülerle sona erdi. Ziyaretçi akınına uğrayan fuar, hem sektörün önde gelen markalarından hem de motosiklet ve bisiklet severlerden büyük ilgi gördü.

Motosiklet ve bisiklet dünyası, dokuzuncu kez Türkiye’nin lider uluslararası motosiklet, bisiklet ve aksesuarları fuarı olan Motobike Istanbul’da buluştu. 23 Şubat Perşembe günü açılıp 26 Şubat Pazar günü sona eren fuar, adeta ziyaretçi akınına uğradı. Yeşilköy’de bulunan İstanbul Fuar Merkezi’nin 9, 10 ve 11. salonlarında toplam 16 bin 836 metrekarede düzenlenen fuarda, motosiklet ve bisiklet sezonunun açılışı da yapıldı. Bu yıl fuara motosiklet ürün grubuna ait 80 firma, 200 farklı marka ile 16 bisiklet firması, 65 farklı marka ile katılım gösterdi.

Motobike Istanbul

EN YENİ MODELLER GÖRÜCÜYE ÇIKTI…

Ford ve Opet markalarının sponsorları arasında bulunduğu; MOTED, BİSED ve MOTODER dernekleri tarafından desteklenen Motobike Istanbul’da 50’den fazla yeni motosiklet ve bisiklet modeli ilk kez tanıtıldı. Yamaha, en yeni modeli MT-25’e yapmış olduğu görkemli lansman ile fuar ziyaretçilerinin ilgisini çekerken, BMW merakla beklenen Motorrad G310R modelini fuar ziyaretçilerinin beğenisine sundu. Honda, yenilenen CRF250 ailesi ile ziyaretçilerin karşısına çıkarken, yepyeni CBR1000 modelini ilgi çekici şovlar eşliğinde tanıttı. Fuarın en pahalı motosikleti Ducati Panigale 1299S, 55 bin Euro’luk fiyatı ile dudak uçuklatırken, Triumph Bobber güzelliği ile tüm dikkatleri üzerine çekti.

ÜNLÜ YARIŞÇILAR MOTOBIKE ISTANBUL’DAYDI…

Fuarın ilk günü Dakar’da yarışan yabancı pilotlar, ziyaretçilerle buluştu. Honda pilotları Joan Barreda ve Paul Goncalves’in imza günü ise ziyaretçi akınına sahne oldu. Motobike Istanbul, aynı zamanda Türk yarışçıların sevenleriyle buluşma adresi idi. Türkiye’yi Dakar’da temsil eden Koray Özkaplan ve Serkan Özdemir’in Motobike Academy kapsamında verdiği konferans, büyük ilgiyle dinlendi. Milli motosikletçiler Kenan Sofuoğlu, Toprak Razgatlıoğlu ve Harun Çabuk, katılımcı firmaların standlarında ziyaretçilerle bir araya gelerek imza dağıttı ve bol bol fotoğraf çektirdi.

MOTOBIKE ACADEMY, SEKTÖRÜN ÖNEMLİ İSİMLERİNİ AĞIRLADI…

Fuara gelen ziyaretçiler, sektördeki yenilikler ve görsel etkinliklerin yanı sıra bu sene ilk kez Fashion Talk, Travel Talk ve Tech Talk programları adı altında Motobike Academy seminer ve sunumlarına ücretsiz olarak katılma şansı yakaladı. Motobike Istanbul’a gösterilen yoğun ilgiden çok memnun olduklarını belirten Messe Frankfurt Istanbul Genel Müdürü Tayfun Yardım; “Motosiklet ve bisiklet severleri ağırladığımız Motobike Istanbul, bu yıl tam da istediğimiz gibi geçti. Bizlere destek veren dernekler ve katılımcı firmaların yanı sıra ilk kez düzenlediğimiz Motobike Academy’de bizlerle olan konuşmacılara bir kez daha teşekkür ederiz. Messe Frankfurt’un porföyündeki tek motosiklet fuarı olan sektörün bu en önemli organizasyonuna ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Her sene bir adım daha ileri götürmeyi hedeflediğimiz Motobike Istanbul’un 2018 hazırlıklarına şimdiden başladık, seneye yeniden görüşmek üzere” şeklinde konuştu.

HEDİYE ÇEKİLİŞİ 31 MART’TA GERÇEKLEŞTİRİLECEK…

Bir Motobike Istanbul klasiği olarak düzenlenen çekilişe, ziyaretçiler Biletix’den aldıkları bilet barkodları ile katıldı. Ducati, Bajaj, KTM ve SYM motosikletleri ile Tetra ve Sedona bisikletlerinin sahiplerini bulacağı çekiliş, 31 Mart 2017 tarihinde milli piyango huzurunda yapılacak.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like