Manşet

Şerefiye Sarnıcı’nda klasik müzik yankılanacak

şerefiye sarnıcı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek kültür sanat dünyasına kazandırılan Şerefiye Sarnıcı, klasik müzik konserlerine ev sahipliği yapacak. Yıl boyu devam edecek konserler serisinin ilki, 12 Ocak Cumartesi günü müzikseverlerle buluşacak. Konserlere katılım ise ücretsiz olacak.

şerefiye sarnıcıİBB bünyesinde hizmet veren Kültür Daire Başkanlığı ve Kültür AŞ tarafından “Oda Müziği ve Resital Serisi” ile “Erken Dönem ve Barok Konserleri Serisi” düzenleniyor. Şerefiye Sarnıcı’nda düzenlenecek konserlerde, klasik müzik dünyasından seçkin eserler müzikseverlerle buluşacak. Farklı müzik ezgilerini buluşturacak konserler serisi, yıl boyu Cumartesi günleri gerçekleşecek.

OCAK AYINDA ÜÇ KONSER

Kültür Daire Başkanlığı tarafından organize edilen “Oda Müziği ve Resital Serisi” ile İBB iştiraki Kültür AŞ tarafından düzenlenen “Erken Dönem ve Barok Konserleri Serisi” başlıyor. Şerefiye Sarnıcı’nda düzenlenecek her iki konserler serisinin de Ocak ayı programları belli oldu. Buna göre, 12 Ocak Cumartesi günü saat 18.00’da “İstanbul’un Müziği” konseriyle Etnomüzikolog, Halk Müziği Yorumcusu ve Kemane İcracısı Yrd. Doç. Dr. Mehtap Demir, 16. ve 19. yüzyıl İstanbul Saray ve Çevresi Müzikleri’ni icra edecek.

FLÜT VE KEMAN RESİTALİ

19 Ocak Cumartesi günü saat 18.00’da “Baroktan Klasik’e Yolculuk” konseriyle sahneye, Aslıhan And ve Tolga Kulak çıkacak. Flüt ve keman resitali sunacak sanatçılar; Georg Philipp Telemann, Jean-Marie Leclair, Wilhelm Friedemann Bach, Carl Philipp Emanuel Bach ve Franz Anton Hoffmeister’a ait eserleri icra edecek. 26 Ocak Cumartesi günü saat 18.00’da ise “Sûfi Müzik Konseri” düzenlenecek. Antalya Devlet Opera ve Balesi Sanatçısı, Mezzo-Soprano Serap Çiftçi tarafından Yunus Emre’nin ilahi aşkı konu alan eserleri icra edilecek. Cumartesi günleri klasik müzik konserlerine ücretsiz olarak katılabilir, 1.600 yıllık tarihi geçmişi olan Şerefiye Sarnıcı’nı da ücretsiz olarak gezebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You may also like