Sofitel İstanbul Taksim kapılarını açtı

by Kadir Toprakkaya
Sofitel

Türkiye turizmi 2019 yılını rekorlarla geride bırakmaya hazırlanırken, yepyeni bir yıldız kazandı. Uluslararası lüks otel markası Sofitel Hotels & Resorts, farklı sektörlerde yarım asra ulaşan köklü geçmişe sahip Tuna Şirketler Topluluğu ile dünyanın öncü otel gruplarından Accor Grubu işbirliğiyle Türkiye’deki ilk otelini Taksim’de açtı. Faaliyete geçen Sofitel İstanbul Taksim nitelikli turist sayısının artmasına katkı sağlarken, şehrin yeni cazibe merkezi olmayı hedefliyor.

Dünya genelinde 40’tan fazla ülkede 120’den fazla otel ile misafirlerine eşsiz deneyim sunan Sofitel, İstanbul Taksim’de kapılarını açtı. Yatırımı ve inşaatı Tuna Şirketler Topluluğu tarafından tamamlanan, işletmesi ise Accor Grubu tarafından yürütülen Sofitel İstanbul Taksim, yerel kültürün ruhundan esinlenerek ‘Fransız Yaşam Sanatı’nın tüm inceliklerini İstanbul’da misafirlerine sunuyor. Sofitel İstanbul Taksim, 100 milyon dolar yatırımla turizm sektörüne yeni bir soluk getirirken, Türkiye’nin nitelikli turist sayısını artırma hedefi yolunda vazgeçilmez bir enstrüman niteliği taşıyacak.

Sofitel istanbul taksim
“TÜRKİYE’NİN GLOBAL AÇILIMINI DESTEKLEMEYİ MİSYON HALİNE GETİRDİK”

Ofis, ev mobilyaları ve inşaat sektörlerinde önemli birikimlerinin olduğunu belirten Tuna Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Nuri Tuna; “Bir dünya hazinesi niteliğinde olan İstanbul, küresel çapta en çok ziyaret edilen şehirler arasında 8. sırada yer alıyor. Bu anlamda kentimizin daha büyük bir potansiyeli olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Biz de bu potansiyel doğrultusunda turizm sektöründeki ilk yatırımımız olan Sofitel İstanbul Taksim’i, şehre kazandırmaktan dolayı büyük bir gurur yaşıyoruz” dedi. Tuna; “Kalite, şirketimizin 50 yıllık geçmişinde önemli bir mihenk taşı oldu. Her zaman kalitenin detaylardaki mükemmellikten oluştuğunun bilinciyle çalıştık. Bu yaklaşımımız turizm yatırımımızda da kendini fazlasıyla hissettiriyor. Grup olarak yarım asırlık geçmişimiz boyunca her zaman yerli ve milli değer üretirken, Türkiye’nin global açılımını desteklemeyi de kendimize görev edindik. Yeni yatırımımızda Dünyanın öncü otel gruplarından Accor Grubu ile iş birliğine giderek, elimizdeki değeri en verimli şekilde kullanmayı planladık. Esasen yabancı ortaklıklar konusunda tecrübeli bir grubuz. Avrupa’nın en önemli ofis koltuğu markalarından Girsberger ile ortaklığımızı başarılı bir şekilde 27 senedir devam ettiriyoruz. Önümüzdeki dönemde de ülkemize katma değer sağlayacak yatırım fırsatlarını değerlendirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ACCOR’UN TÜRKİYE’DEKİ EN YENİ MARKASI

Dünya lideri otelcilik gruplarından olan Accor, 110 ülkede 4.946 otel ve resort’ta benzersiz ve unutulmaz deneyimler sunuyor. Lüksten ekonomiğe kadar rakipsiz bir marka portföyüne sahip olan Accor, 50 yılı aşkın bir süredir dünyanın dört bir yanında misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

TAKSİM’DE BİR FRANSIZ ESİNTİSİ

Sofitel İstanbul Taksim, Fransız yaşam tarzını ve yaşam sanatını İstanbul’un en gözde lokasyonlarından Taksim Meydanı’na taşırken, şık terasıyla şehrin dokusunu boğazın eşsiz manzarasıyla buluşturuyor. Misafirlerine kültürel etkinliklerden, benzersiz gastronomik deneyimlere, görkemli güzellik ritüellerinden modern tasarımlarla ayrıcalıklı bir dünya sunan Sofitel İstanbul Taksim’de, 169 oda ve 34 ayrı suite olmak üzere toplam 203 oda bulunuyor. Ünlü Türk Ressam Devrim Erbil tabloları ile sanatla bütünleşen odalar, Boğaz, Taksim Meydan veya şehir olmak üzere İstanbul’un en ikonik manzaralarına bakıyor. Üretiminin Tuna tarafından yapıldığı şık tasarım mobilyalar, lüks banyo ve güzellik ürünleri başta olmak üzere tüm odalarda hissedilen Fransız stili suitelerde ise Hermes banyo ürünleriyle ön plana çıkıyor.

Sofitel istanbul taksim
ŞEHRİN YENİ ÇEKİM MERKEZİ OLACAK

Sofitel İstanbul Taksim bünyesinde bulunan The Oven, La Table ve CakeBox Patisserie ile şehrin yeme içme kültürüne farklı bir perspektif sunuyor. Restoran ve teras olarak hizmet verecek olan The Oven, Fransız Mutfağı ve Türk Mutfağını harmanlamanın yanı sıra European Brasserie konsepti ve göz alıcı Boğaz manzarası ile keyifli buluşmalara ev sahipliği yapıyor. Fransız kültürünün vazgeçilmezlerinden olan tatlılar ise CakeBox Patisserie’de otel misafirleriyle buluşuyor. Türk ve Fransız kültürünün kusursuz harmanlandığı Sofitel İstanbul Taksim, misafirlerini Fransız Spa uygulamaları ve geleneksel Türk ritüelleri ile buluşturuyor. 7 farklı uygulama odası bulunan Sofitel Spa ve Türk Hamamı tüm detaylar düşünülerek tasarlandı. Sağlıklı yaşamayı ve sporu hayat tarzı olarak benimsemiş misafirlerini düşünen Sofitel İstanbul Taksim, fitness alanı ile misafirlerin kendi spor salonlarını aramayacakları bir alan vadediyor.

Sofitel istanbul taksim
Tuna Yönetim Kurulu Başkanı Turan Tuna: “Heyecanımızı paylaştığınız için teşekkür ediyorum. Her yeni güne heyecanla uyandık. Biz Malatyalı bir aileyiz. Malatya’dan İstanbul’a tahta valizle gelip, burada yatırım yaptık. İstanbul, bizim her zaman vazgeçilmez bir sevdamız oldu. Sektörde 50 yıllık geçmişimizle İstanbul’da büyük yatırımlar yaptık. Gösterdiğiniz ilgiye çok teşekkür ediyorum. Turizmde çok heyecan duydum ve ayrı bir heyecanla başladık. Bundan sonra turizm yatırımlarımıza devam edeceğiz. İkinci bir yatırımızı da turizmde düşünüyoruz, yakında onu da duyacaksınız.”
Sofitel istanbul taksim
Sofitel İstanbul Taksim Hotel Genel Müdürü Soner Metin: “Sofitel, Türkiye’ye ve İstanbul’un kalbi Taksim’e ilk kez geliyor. Bunun heyecanını yaşıyorum. Hem lokasyon iyi, hem de binamız çok özel. Binamızın tarihi ve Boğaz manzarası var. Sofitel markasını böyle bir otelle getiriyor olmak bizim için ayrıcalık.”

Related Posts

Leave a Comment