Engelsiz Akademi Spor Salonu Açıldı

by Kadir Toprakkaya

 

Engelsiz Akademi Spor Salonu, 30 Ocak Pazartesi günü düzenlenen törenle birlikte engelli sporcuların kullanımına açıldı. Başta görme engelli sporcular olmak üzere tüm engelli bireylerin faydalanabileceği spor salonu, Türkiye’de engelli bireyler için inşa edilen ilk spor salonu olma özelliğine de sahip. Spor salonunun Açılış Töreni’ne Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran’ın yanı sıra pop müzik sanatçısı Gökhan Keser de katıldı.

 

SARAN’DAN DUYGUSAL KONUŞMA 

Açılış Töreni’nde Engelsiz Akademi Spor Salonu’na katkı verdikleri için gururlu olduklarını belirten Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran ise şu açıklamayı yaptı:

“Bir toplum, engelli vatandaşlarının engelini kaldırmaya çaba gösterdiği ölçüde medenidir. Bu vizyondan hareketle engelli kardeşlerimizi sporla buluşturacak, toplumsal entegrasyonlarına yardımcı olacak projelerin destekçisi olmaya devam edeceğiz. Her zaman olduğu gibi engelli kardeşlerimizin ağabeyi olmayı sürdüreceğiz. Engelsiz Akademi Spor Salonu’na destek olma fırsatı verdikleri için Lions Kulüplerinin yöneticilerine, Engelsiz Akademi Spor Kulübü Başkanı Pınar Kesen’e ve bu anlamlı törene katılan değerli dostum Gökhan Keser’e çok teşekkür ederim.”

Etkinlikte konuşan Gökhan Keser ise Engelsiz Akademi Spor Salonu gibi toplumsal farkındalık yaratacak projelere gönülden destek verdiğini belirtirken kendisini davet eden Sadettin Saran’a da teşekkür etti.

Related Posts

Leave a Comment